Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır?

reklam alanı

Yeni doğan bebek ilk ayını tamamlamamış bebeklere denir. Yeni doğan bebek bakımı bu dönemde anneleri oldukça zorlamaktadır. İlk günlerinde oldukça hassas olan bebek cildi temizlik konusunda oldukça hassas olunmalıdır. Bu dönemde bebekler dünyaya adapte olma sürecindedirler.  

Yeni Doğan Bebeklerin Uykusu Nasıl Olmalı?  

Yeni doğan bebek bakımı konusunda en büyük sorunlardan biri uyku problemidir. Her bebeğin uykusu birbirinden farklı olmaktadır. Bazı bebekler uzun uyurken uyuyabildiği kadar uyusun diyerek bırakmadan 2-3 saatte bir emzirilmesi gerekir. Gece gündüz kavramları olmamasından dolayı geceleri gece lambası ile bebeği geceye ve gece uykusuna adapte edilmesi gerekir. Birkaç gün içinde bu algıyı sağlaması beklenmese de geceleri sürekli uyanmaması için uzun bir dönem bu uygulama devam ettirilir.  

Yeni Doğan Bebek Ne Kadar Uyumalıdır?  

Yeni doğan bebeklerin uykuları değişiklik gösterebilir. 18-20 saat uyuyan bebeklerde 10 sat uyuyanlarda görülmektedir. Dikkat edilmesi gereken uyku sırasında 2-3 saatte bir emzirilmesi gerektiğidir. İlk günleri geçiren bebekler sarılık nedeniyle halsiz düşebilir ve kan şekerinde düşmeler yaşanabilir. Bu neden yeni doğan bebek uykusundan uyandırılarak emzirmek gerekir.  

Bebeği gece emzirmeden sadece uykuya bırakmak anne sütünü de etkileyecektir. Bu şekilde süt azalıp farklı sorunlara yol açabilir. Geceleri en az 2 ve 3 defa emzirmek gerekir. Yeni doğan bebek bakımı açısından ilk bir ay ve devam eden süreçte anne sütü çok önemlidir.  

Bebek bakımı hakkında daha fazla bilgi almak için kadınlara özel içerikler üreten aşağıdaki siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Sitede kadın, sağlık, kültür-sanat gibi konularda birçok faydalı içerik mevcut.

Site adresi: https://www.ustmanset.com/kategori/kadin

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yeni doğan bebek bakımı Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır? için yorumda bulun

    Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Doğan Bebek Bakımı Nasıl Olmalıdır? için ilk yorumu yapabilirsin.