Yazı Yazarak Para Kazanmak

reklam alanı

Yazı yazarak para kazanmak günümüzde çok sayıda kişinin yaptığı bir iş haline gelmiştir. Çoğunluğun ek gelir elde etmek amacıyla yaptıkları bu yöntemi özellikle öğrenciler tercih etmektedir. Yazı yazarak para kazanabilmek için bir bilgisayar ve internet bağlantısının olması yeterlidir. Aracılı ya da aracısız olarak internet üzerinden doğru bağlantılara ulaşıp yazı yazarak para kazanmak mümkündür. 

Yazı yazarak para kazanmanız için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler içerişinde en çok bilinen ve tercih edileni; makale yazarak para kazanma yöntemidir. Makale yazmak denildiğinde kişilerin aklına bilimsel makaleler gelmektedir. Ancak burada bahsedilen, internet siteleri için bir konu hakkında belirlenen kelime sayısında bilgilendirici yazılar yazmaktır. Makale yazarlığı adı altında ilanlar bulabileceğiniz bu işten çok gelir elde etmeseniz de cep harçlığınız çıkabilir. Hızlı klavye kullanırım, araştırma yapmayı severim diyorsanız siz de makale yazarlığı yapabilirsiniz. Genellikle 100 kelimesi 1 tl gibi ücretlerle başlasanız da zaman geçtikçe ve tecrübe kazandıkça daha fazla ücret alabilirsiniz. Makale yazarlığı ilanlarının sıkça paylaşıldığı bazı sitelerde 100 kelime ücreti 1.5 lira taban fiyat uygulamasına geçilmiştir. Bu sitelere üye olarak da kendinize uygun işler arayabilirsiniz. 

Yazı yazarak para kazanmak için bir başka yöntem de; blog açarak para kazanmaktır. Bunun için öncelikle bir site kurmalısınız. Kaliteli ve özgün içeriklerle desteklediğiniz siteniz zaman içerisinde insanlar tarafından ziyaret edilecek sizde böylece gelir elde edebileceksiniz. Blog açarak para kazanmak sabır istemektedir, çünkü bu işe başladıktan birkaç ay sonra gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.  

Bu yöntemlerin dışında kendi hikâyelerinizi yazarak da para kazanabilirsiniz. Yazdığınız bir romanı, senaryoyu ya da romanı yayın evlerine yollayabilir, keşfedilmeyi bekleyebilirsiniz. Ya da belirli uygulamalar üzerinden yazılarınızı yayınlayabilirsiniz. Kaleminize güveniyor; akıcı, anlaşılır ve özgün eserler üretebilirim diyorsanız siz de bu yöntem ile para kazanmayı deneyebilirsiniz. 

Yazı yazarak para kazanmak sabır gerektiren biri iştir. Saatlerce bilgisayar başında oturmaktan sıkılan, araştırma yapmaktan, okumaktan hoşlanmayan, evde çalışmak istemeyen kişiler için yazı yazarak para kazanma yöntemi uygun değildir.  

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yazı Yazarak Para Kazanmak için yorumda bulun

    Yazı Yazarak Para Kazanmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yazı Yazarak Para Kazanmak için ilk yorumu yapabilirsin.