Yapı Kredi Sigorta Nasıl Yapılır?

Uzun ve yorucu çalışma hayatınız nedeniyle birçok insanın en büyük hayali emekli olmaktır. Ama tabi günümüz koşullarında gitgide zorlaşan hayat şartları nedeniyle emeklilik birçok insan için aynı hem de birçoğumuz için zor bir hayal gibidir. Çünkü emeklilerin hali ortadadır. Bu nedenle uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olup rahat etmek. Mevcut koşullarınızı koruyup çalışırken ertelediğiniz gezi planlarınız veya resim yapmak gibi hobilerinizi emekli olunca gerçekleştirmek herkesi en doğal hakkıdır. Bu nedenle bireysel emeklilik sistemi henüz çalıştığınız yıllarda yapacağınız birikimler sayesinde şimdiden hem ileriki zamanlarda hayat standartlarınızı düşürmemiş olacak hem de biriktirmiş olduğunuz para ile nakit sıkıntınızı da ortadan kaldırmış olacaksınız.

Üstelik bireysel hayat sigortaları birden fazla ödeme seçenekleri sunarlar. İster yıllık, ister altı aylık isterseniz de aylık ödeme kolaylığı sunmaktadır. Bu da size zorlanmadan ufak ufak birikimler yapmanıza olanak sağlayacaktır. Bu nedenle size önerimiz bir an önce geleceğinize yatırım yapmaya başlamanızdır. Bunun için en akıllı yollarda biri Allianz yaşam emeklilik sigortasına başvuruda bulunarak geleceğinizi garantiye alma konusunda bir adım atabilirsiniz. Üstelik son yıllarda devletinde bu konuda katkı koyması kazancınızı daha da artırarak birikiminizin daha çok çoğalmasına neden olacaktır.

BİRİKİMİ ARTIRACAK DEVLET KATKISI NEDİR?

Bu sonunun cevabını en yalın şekilde şu şekilde anlatabiliriz. Bireysel emeklilik hesabı olan kişilere ödediği katkı payının %25’i oranında kısmın devlet tarafından tarafın dan eklenmesidir.

Örnekle de gösterecek olursak;

  • 100 TL (%25) + 25 TL ­= 125 TL,
  • 200 TL (%25) + 50 TL = 250 TL,
  • 500 TL (%25) + 125 TL = 625 TL,
  • TL(%25) + 250 TL =1250 TL olarak hesaplanır.

Bu katkıdan en fazla senelik toplam brüt asgari ücret miktarının %25’i kadardır.

Şimdiye kadar olumlu yanlarından bahsettiğimiz yapı kredi sigorta yaptırmak için neler yapmanız gerekiyor. Bunun için her şeyden önce 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Daha sonra dilerseniz internet üzerinden yapı kredi sayfasındaki başvuru formunu doldurup bankadaki müşteri temsilcisinin size dönmesini bekleyebileceğiniz gibi dilerseniz de size en yakın yapı kredi şubesine giderek bizzat başvuruda bulunabilirsiniz. Yapı kredi sigorta yaptırmak için başvuru sırasında kimliğinizi ibraz edeceğiniz nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport belgelerinden herhangi biri yanınızda olmalıdır. Ayrıca gelir belgesi istenilen evraklardandır. Sonrasında size verilen başvuru formunu doldurarak başvuruyu başlatmak bu kadar kolaydır.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yapı kredi sigorta Yapı Kredi Sigorta Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Yapı Kredi Sigorta Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yapı Kredi Sigorta Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.