Wtf Ne Demek?

İngilizce’nin tüm dünyada ortak dil kabul edilmesi günlük hayatımıza o dilden kısaltmalar girmesine neden olmuştur. Özellikle farklı ülkeden kişilerle iletişime geçmeye izin veren sosyal medya hesapları bunda etkilidir. Biriyle mesajlaşırken, dizi ya da film izlerken ve karikatürlerde anlamını bilmediğiniz kısaltmalarla karşılaşabilirsiniz. Wtf bunlardan biridir. Bu kısaltmayı gördüğünüz zaman aklınıza “wtf ne demek?” gibi bir soru gelebilir. Bu yazımızda size bunu açıklamaya çalışacağız.

Wtf Nedir?

Anlamını merak ettiğiniz kısaltmaları arama motoruna yazarak arayabilirsiniz. Böylece ne anlama geldiğini öğrenerek, siz de kullanmaya başlayabilirsiniz. Wtf kısaltması özellikle gençler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha önce yabancı dizi ya da film izlerken mutlaka Wtf kelimesini duymuşsunuzdur. Küfürlü bir kelime olduğundan kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

What the fuck kelimelerinin kısaltması olan Wtf kelimesi, mesajlaşma sırasında kullanılmaktadır. Türkçe’ye tam olarak çevirisi yapılamayan bu kısaltma “lanet olsun”,” bu da ne böyle”, “ne oluyor” gibi anlamlara gelir diyebiliriz.  Argo bir kelime olduğundan resmi yazışmalarda bu ifadenin kullanılmaması gerekir. Bu yüzden daha çok samimi olunan kişilerle konuşurken kullanılır. Komik videolarda, hareketli giflerde wtf ifadesi ile karşılaşabilirsiniz.

Buna da göz atın: https://www.webmakale.com/random-ne-demek.html

Whatsapp’ta Wtf Ne Demek?

En çok kullandığımız uygulamalardan biri olan WhatsApp üzerinden yerli ve yabancı kişilerle mesajlaşmak, görüntülü ve sesli konuşmak mümkündür. Mesajlaşmanız sırasında Wtf kısaltmasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu karşınızdaki kişinin “yok artık daha neler” ifadesinin küfürlü olanını söylediği anlamına gelir. Genelde arkadaşlar arasında kullanılır.

Wtf ifadesi konuşma dilinde what the fuck ya da what the fuck man denerek kullanılır. İngilizce dilinde film izlediyseniz bu ifadeyi mutlaka duymuşsunuzdur. Bu ifadeyi kullanan kişi karşısındakinin söylediğine ya da yaptığına şaşırdığını sert bir üslupla dile getirmektedir. Whatsapp dışında Instagram, Twitter, Facebook gibi uygulamalarda da bu kısaltmayla karşılaşabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere çok sık görebileceğiniz Wtf ne demek ve nerede kullanılır açıklamaya çalıştık. Sitemizi yer imlerinize ekleyerek kolay erişim sağlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda sosyal medyada kullanılan en güncel kavramlara yer vermeye devam edeceğiz. Bizi takipte kalın!

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WTF Ne Demek? Wtf Ne Demek? için yorumda bulun

    Wtf Ne Demek? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Wtf Ne Demek? için ilk yorumu yapabilirsin.