Unf Ne Demek?

Sosyal medya kullanırken birçok kısaltma ile karşılaşılır. Öyle ki bu kısaltmalar artık günlük konuşma dilimizde de kullanılır hale geldi. Gördüğünüz ifadelerin bazılarına aşina olsanız da ilk defa karşılaştıklarınız da olacaktır. Bilmediklerinizin anlamını ve nerede kullanılabileceğini öğrenerek siz de kullanmaya başlayabilirsiniz. Güncel olarak sosyal medya uygulamaları kullanıyorsanız unf kelimesi ile karşılaşmış olabilirsiniz. Anlamını bilmiyorsanız aklınıza “unf ne demek?”, “unf nedir?” gibi sorular gelecektir. Yazımızın devamında bu soruya yanıt vereceğiz.

Unf ifadesi, İngilizce unfollow kelimesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Takipten çıkmak ya da vazgeçmek ve takibi sonlandırmak anlamlarına gelir. Instagram, Twitter gibi uygulamalarda gönderilerin altında bu kısaltma ile karşılaşabilirsiniz.

Instagram’da Unf Ne Demek?

Instagram'da Unf Ne Demek?
Instagram’da Unf Ne Demek?

Fotoğraf, video ve hikâye paylaşımı yapılan Instagram uygulaması unf kısaltmasının en sık karşınıza çıkacağı yerlerden biridir. Hesabınızı takip etmeye devam etmek istemeyen kullanıcılar gönderilerinizin altına unf etiketi bırakabilir. Bunun anlamı kişinin hesabınızı takipten çıkacağıdır. Bazı kullanıcılar Instagram sayfalarının altına da bu yorumu yapmaktadır.

Intagram hesabınızda sizi unfollow eden hesapları uygulama kullanarak tespit edebilirsiniz. Ayrıca buradan sizin takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen hesaplardan da haberdar olabilirsiniz. Çok sık unfollow yiyorsanız bunun nedenleri üzerine düşünebilirsiniz. Takipçilerinizi kaybedecek davranışlardan kaçınabilir, yeni takipçiler gelmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram’da kullanılan diğer kısalatmalardan biri olsan SFS kelimesi ile ilgili yazdığımız içeriğe buradan ulaşabilirsiniz; https://www.webmakale.com/sfs-ne-demek.html

Twitter’da Unf Ne Demek?

Yazı, fotoğraf ve video paylaşma imkanı sunan Twitter’a her geçen gün yeni kullanıcılar üye olmaktadır. Bu uygulamada takipçi sayısının yüksek olması reklam iş birlikleri yapmak için önemlidir. Bu sayede gelir elde edebilirsiniz. Zaman zaman takipçi sayısında düşüş görülebilir. Twitter’da yine unf yedim, unf etmeyin gibi ifadelerle twit atan kullanıcıları görebilirsiniz. Takipçiler hesapta çok sık reklam paylaşılması ve sevmedikleri içeriklerle karşılaştıklarında sizi takipten çıkabilir. Tıpkı Instagram’daki gibi hangi hesapların sizi takip etmekten vazgeçtiğini öğrenebileceğiniz uygulamalar mevcuttur. Böylece karşılıklı takipleştiğiniz hesaplar sizi artık takip etmiyorsa fark edebilir ve sizde takipten çıkabilirsiniz.

Bu yazımızda “Unf ne demek?” sorusunu detaylı olarak yanıtladık. Sosyal medyada kullanılan en güncel kavramlar için sitemizi takip etmeye devam ediniz.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Unf Ne Demek? için yorumda bulun

    Unf Ne Demek? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Unf Ne Demek? için ilk yorumu yapabilirsin.