Su Deposu Temizliği

Su depoları, hemen her alanda kullanımı sağlanan ve önemli bir ihtiyaç unsuru olan suyun muhafaza edildiği alanlardır. Su kesintilerinde oldukça önemli bir yer kaplayan su depoları kimi iş yerlerinde, fabrika ya da şantiye alanlarında direkt kullanımı sağlanan önemli unsurlardır.

Bu denli önemli bir kullanımın sağlıklı olması da ancak su deposu temizliği ile mümkün olmaktadır. Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu Tekdez tarafından tüm belgeler eksiksiz olarak sağlanmaktadır. Sağlık Bakanlığı yetkili kuruluş Tekdez, sağlanan hizmet sonrası kaliteli ve güvenilir hizmet sunmanın haklı gururunu taşımaktadır. 

Su depoları; metal depolar, beton depolar, plastik depolar olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Depo çeşidi fark etmeksizin temizliği yaptırılmalı ve bu temizlik mutlaka periyodik olarak ilerlemelidir. 

Periyotlar; Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir yaptırılmalıdır. 6 ayı aşkın süredir temizliği yapılmayan depolar da koliform, ekoli, enterekok bakterilere üremeye başlamakta ve sağlıksız kullanımın temelleri atılmaktadır. 

Meydana gelen bakteriler; kusma, ishal, yüksek ateş, mide bulantısı, tifo, zehirlenme gibi çeşitli rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle su deposu temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalıdır. Ancak her uygulanacak işlemde olması gerektiği gibi bu işlemlerde işinde profesyonel, uzman ekipler tarafından sağlanmalıdır.

İnsan sağlığını tehlikeye atan bu durum ayrıca depoya da zarar vermekte ve zamanla deponun kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır. Su deposu temizliği hizmeti için Tekdez dezenfekte ile iletişime geçebilirsiniz. 

Tekdez, Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olup sağlıklı su kullanımı ve deponun verimli yerine işlevini getirebilmesi için gerekli profesyonel hizmeti sağlamaktadır. Depo temizliği için firmanın özellikle referansları, belgeleri, uyguladığı işlemler dikkate alınmalı ve talep edilmelidir. Herhangi bir kuruluştan sağlanan hizmet sadece maddi kayba neden olmayacak ayrıca sağlıksız kullanıma devam edilecektir. 

Firmamız tarafından verilen hizmetler; tüm belgeler eksiksiz, hizmet sonrası deponun öncesi ve sonrası resimleri iletilerek ve tarafınıza kesilen servis hizmet formunun denetlemelerde geçerli olacağı şekilde yetkili ilerlemektedir. 

Su deposu temizliği hakkında detaylı bilgi ve talepleriniz için Tekdez ile iletişime geçerek detaylı bilgi sonrası profesyonel hizmet talep edebilirsiniz. 

Suyun sağlıklı kullanımı ve deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi için lütfen Tekdez ile iletişime geçiniz. 

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Su Deposu Temizliği için yorumda bulun

    Su Deposu Temizliği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Su Deposu Temizliği için ilk yorumu yapabilirsin.