Saç Uzamasını Hızlandırma Yöntemleri

Uzun, gösterişli bir saç her kadının hayalidir. Kısa saçlarını artık uzatmak isteyen ya da uzun saçlarını kısalttığı için pişman olan kişiler çareyi ya saç kaynağı yaptırarak bulurlar ya da saç uzatma kozmetiklerini kullanarak. Kozmetik reyonlarında çok sık “Saç uzatan şampuan” “Hızlı saç uzatma yağları” başlıklı kimyasal içerikli ürünler görürüz. Doğal özlü saç bakım yağları saçların bakımı ve uzaması için sağlıklıdır fakat her şeyin başı sağlık lafı saç uzatma evresinde de baş göstermektedir. Unutmayınız ki sağlıklı bir yaşam saç uzatma hızını desteklemektedir. Peki, saç uzamasını hızlandırma için doğal yollar var mıdır, varsa nelerdir ? Sizin için madde madde inceleyip yazdık..

Düzenli Olarak Saçlarınızı Kestirin
Evet, doğru duydunuz. Saçınızı hızlı uzatmanın en kestirme yolu birkaç ayda bir saçları uçlarından çok az kesmektir. Saç uçlarını düzenli olarak kestiğinizde saçlarınız yenilenerek daha hızlı uzayacaktır. Saç uzatma evresinde saç modelinizi düz kesim yapmanız saçınızın uzama hızını daha kolay fark etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca birbirinden güzel saç modelleri için https://www.sonsacmodelleri.com adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz;

Bol Bol Su İçin
Cilt her daim neme dolayısıyla suya ihtiyaç duyar. Günde 1 ila 1,5 litre arası su tüketmek cildinizi güzelleştirip vücudunuzu forma sokarken aynı zamanda saç derinizin nemli kalmasını sağlayarak sağlıklı ve hızlı bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlayacaktır. Sağlık için her gün su tüketmeye özen gösterin. Kış aylarında susuzluk çok hissedilmediğinden özellikle bu mevsimde su içmeyi bir görev haline getirmek gerekir.

Saç Diplerinizi Dinlendirin
Saç dipleri günlük stresin toplandığı sinir noktalarından biridir. Her gün düzenli olarak 5-10 dakika parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj yapmanız kan dolaşımını hızlandırır ve bu hızlandırma işlemi saçın uzamasına olumlu yönde etki eder. Masaj işlemini kolaylaştırmak için saç masaj aleti olan ve bokoma denilen fiyatı birkaç lirayı aşmayan telli masaj aletinden alabilirsiniz. Haftada bir gün banyo yapmadan önce saç için faydalı olan yağlardan birini saçınıza uygulamanız da uzamaya etki edecek saçınızı nemli tutacaktır. Bu yazımızda sizlere doğal yollarla saç uzamasını hızlandırma yöntemlerinden bahsetmeye çalıştık. Ayrıca ilginizi çekeceğini düşündüğümüz Doğal Diş Beyazlatma isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Saç Uzamasını Hızlandırma Yöntemleri için yorumda bulun

    Saç Uzamasını Hızlandırma Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Uzamasını Hızlandırma Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.