Random Ne Demek?

Instagram, Twitter gibi uygulamalardan da mesajlaşma imkânın doğmasıyla sosyal medya dili diye ayrı bir kavram oluştu. Böylece sosyal medya kullananlar arasında kısaltmalar ve yeni ifadeler türedi.  Hızla değişen gündemde mesajlaştığınız kişiyi anlayabilmek için son gelişmeleri mutlaka takip etmeniz gerekir. “Random ne demek” sorusu, son zamanlarda merak edilen sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun cevabını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Random Atmak Ne Demek?

Sosyal medya kullanan kişiler random atmak ya da random gülmek gibi ifadeleri mutlaka görmüştür. Bazen bir yorum altında bazen de mesaj altında bu ifadeye rastlamak mümkündür. İngilizce olan random kelimesinin sözlükteki karşılığına bakıldığında rastgele anlamı görülür.  Tüm dünyada bu adla kullanıldığı için dilimize de orijinal haliyle random olarak geçmiştir.

Random Nasıl Atılır?

Birbirinden bağımsız birleştiğinde anlam ifade etmeyen harflerin bir araya gelmesiyle random atılabilir. Genellikle a,s,d,f ve g harfleri yan yana koyularak yapılan random ifade başka harfler kullanılarak da yapılabilir.

Özellikle gençler arasında random atma, random gülme gibi tabirler çok yaygındır. Mesajlaşırken karşınızdaki biri komik bir şey söylediğinde random gülebilirsiniz. Random ifadede kullandığınız harf sayısı arttığında daha çok güldüğünüz anlamına gelir.

Random Nerelerde Kullanılır?

Bu ifade daha çok samimi kişilere cevap yazarken kullanılmaktadır.  Genç birine yazdığınızda sizi yadırgamayacaktır, ancak yaşı büyük olan birine random attığınızda sizi anlamayabilir. Yaşlı kişilere random ne demek diye anlatmak zor olacaktır. Bu nedenle yaşı büyük kişilerle mesajlaştığınızda random ifadeler yerine emoji kullanarak gülebilirsiniz.  Belli sayıda karakter kullanarak twit atmayı sağlayan Twitter, random ifadelerin en sık kullanıldığı uygulamalardan biridir. Esprili fotoğrafların altında yorum olarak ya da alıntılayarak bu ifade kullanılmaktadır. Instagram paylaşılan fotoğrafların ve videoların altına yorum yapabileceğiniz bir uygulama. Özellikle komik paylaşımlar altındaki yorumlara baktığınızda random gülen birçok kişiye rastlayabilirsiniz. Anlık mesajlaşma, görüntülü ya da sesli arama yapmayı sağlayan Whatsapp uygulamasını kullanırken de random ifadelerle karşılaşabilirsiniz.

Sitemizde sosyal medyada kullanılan en güncel kavramlara yer verilmektedir. Bizi takip ederek en yeni ifadelerden haberdar olabilirsiniz.  

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Random Ne Demek? Random Ne Demek? için yorumda bulun

    Random Ne Demek? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Random Ne Demek? için ilk yorumu yapabilirsin.