Pug Cinsi Köpek Hakkında Bilgiler

Pug cinsi köpekler süs köpeği sınıfında kabul edilmektedir. Renk olarak gümüş, siyah ve kahve tonlarında olabilirler. Kırışık bir yüze sahip olmakla birlikte burunları da basıktır. Tüyleri ise sarmaldır. Yaşamları boyunca çok kilo almaz ve çok büyümezler. Bu sayede yavru köpek görünümlerini korurlar. Vücutları kaslı ve köşelidir. Pug Mops cinsi köpekler küçük yapıları sebebiyle sevecen bir görünüme sahiptirler. Bu nedenle kendilerini sevdirmeleri kolaydır. Kişilik itibariyle keyiftli, rahatına düşkün, yaramazlık yapmayı seven, biraz da inatçıdırlar. Çocuklarınızla kısa sürede kaynaşarak onlar için iyi bir arkadaş olurlar. Siz de satılık pug yavrusu alarak ailenizle büyümesini sağlayabilirsiniz. Bu cins köpekler yapıları itibariyle çok büyümezler. Bu sayede köpeğiniz için satın aldığınız kıyafet, yatak ve minder tarzı eşyaları uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Pug mops cinsi köpekler dışarıda çok fazla hareket etmeyi sevmezler. Bu özelliklerinden dolayı apartman ya da bahçesiz yerlerde de bakılabilirler. Bakımları sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aşırı sıcak ve aşırı soğuğa karşı olan hassasiyetleridir, çünkü sıcaklık konusunda aşırılıklara dayanamazlar. Bu cins köpeklerin bakımı ekstra bir çaba gerektirmez, son derece kolaydır. Kısa tüylere sahip oldukları için güne başlarken tüylerini tararsanız, gün boyu temiz kalacaktır. Fiziki yapıları itibariyle kısa ön ayaklara sahip olan bu köpek cinsi pek iyi yüzemez. Bu nedenle bir pug yavrusu ile tatile giderseniz çok dikkatli olmanız gerekir.

Her köpeğin ihtiyacı olduğu gibi pug cinsi köpeklerin de sağlığını koruyabilmesi için düzenli yürüyüşlere ihtiyacı vardır. Köpeğinizle birlikte çıkacağınız bir yürüyüş size de kendinizi daha iyi hissettirecektir. Bu cins bir köpeği eğitmeye karar verdiğinizde sabırlı olmanız gerekmektedir. Özellikle tuvalet eğitimi sırasında zorluk yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni son derece zeki olsalar da rahatlarına düşkün olmalarıdır. Eğitim aldıkları vakitler içerisinde kısa sürede sıkılırlar. Otoriter bir ses tonu kullanarak sizi ciddiye almalarını sağlayabilirsiniz. Eğer satılık pug yavrusu ve daha fazla satılık pug cinsi köpeğe göz atmak isterseniz www.nettepet.com adresine bir bakabilirsiniz. Sitedeki pug mops cinsi köpeklerden birini alarak aile üyelerinizi sevindirebilirsiniz.

 

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Pug Cinsi Köpek Hakkında Bilgiler için yorumda bulun

    Pug Cinsi Köpek Hakkında Bilgiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pug Cinsi Köpek Hakkında Bilgiler için ilk yorumu yapabilirsin.