Priv Hesap Ne Demek?

Priv hesap, sosyal medya kullanımının hayatımıza iyice dahil olmasıyla birlikte ortaya çıkan yeni kavramlardan biridir.  Biz de bu yazımızda özellikle son yıllarda Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarda bolca karşımıza çıkan priv kelimesinin anlamına ve hangi amaçlarla kullanıldığına değinmeye çalışacağız.

Priv Hesap Ne Demek?

Priv kelimesi İngilizce’de private (gizli) kelimesinin kısaltması olarak kullanılmaktadır. Türkçe’de “gizli” anlamına gelen bu kelime özellikle gençler arasında çok popülerdir. Birçok kişi asıl sosyal medya hesaplarının yanında bir de priv hesap olarak nitelendirdikleri ek bir hesap açmaktadır, burada amaç sadece çok yakın arkadaşları takip etmek ve paylaşımlarını görmesini istemediği akraba, uzaktan arkadaş vs. gibi kişilerden gizlemektir.

Priv hesabın birçok avantajı vardır, bu hesapların takip edilen ve takipçi sayısı çok az olduğu için kişi dilediği gibi paylaşımlarda bulunabilir, herhangi bir çekingenlik yaşamaz. Bu nedenle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Instagram’da priv hesaplar özellikle komik fotoğraflar paylaşmak amacıyla kullanılmaktadır.

Instagram’da priv hesap açmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederiz. Beğenilme kaygısı gütmeden sadece yakın arkadaşlarınızın olduğu size özel bu hesap sayesinde sosyal medya kullanımınızı rahatlatabilirsiniz. Priv hesapların kullanıldığı bir diğer önemli mecra da Twitter platformudur. Twitter’da kimliğini gizlemek isteyen kişiler bu tarz hesaplar açarak duygu ve düşüncelerini daha rahat şekilde aktarmaktadırlar.

Tabii ki priv hesap kullanımı sadece bu iki sosyal ağla sınırlı değildir. Aklınıza gelebilecek her ortamda kendinize özel hesaplar açabilirsiniz. Aslında bunlar da aynı amacı taşıdıkları için priv hesap sayılırlar.

Priv Hesap İsimleri

Priv hesap isimleri genelde yaratıcı isimler olmaktadır.  Kullanıcı adı oluştururken internetteki priv hesap önerilerini kullanabilirsiniz. Bu konuda hakkında internette özellikle Instagram için birçok komik ve yaratıcı priv hesap isimleri bulunmaktadır. Ayrıca daha önceki yazımız olan priv hesap isimleri makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Priv hesap ne demek Priv Hesap Ne Demek? için yorumda bulun

    Priv Hesap Ne Demek? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Priv Hesap Ne Demek? için ilk yorumu yapabilirsin.