Poliüretan Söve Nedir?

reklam alanı

Poliüretan düşük yoğunluğa sahip hafif bir malzemedir. Kauçuk ya da köpüğe benzeyen bu plastik madde, iç ve dış cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Yapılan testlerde poliüretan söveden imal edilen malzemelerin uzun kullanım ömrüne sahip olduğu belirlenmiştir. Poliüretan söve sert ve dayanıklı bir malzemedir. Hafif olduğu için binalara ek ağırlık yapmaz. Modern, şık ya da Retro tarzda dekore edilmek istenen tüm alanlar için poliüretan söve modelleri kullanılabilir. Yapılara estetik bir görünüm de kazandırması nedeniyle tercih edilen poliüretan söveler, aynı zamanda iyi birer yalıtım malzemesidir de. Poliüretandan imal edilmiş malzemelerle ev ve iş yerlerinin dış cephesine kaplama yapılmaktadır. Bu sayede yapıların ısınma süresi kısalırken aynı zamanda mevcut olan ısı da korunur. 

 Zaman geçtikçe yağmur, kar, nem, rüzgâr gibi hava koşullarına bağlı olarak binaların dış cephelerinde yıpranmalar meydana gelebilir. Bu durumun oluşmasını önlemek için evinizin dışına kaplama yaptırabilirsiniz. Poliüretan söveden imal edilen malzemeler binaları hava koşullarının etkilerinden de korumaktadır. Isıya ve değişen hava koşullarına uyumlu bu malzemeden üretilen yapılar dört mevsim boyunca kullanılabilir. Nem ve rutubetten de etkilenmeyen poliüretan söve ürünleri ayrıca çevre dostudur.  

 

Poliüretan söve dış cephe kaplamada kat silmesi, saçak silmesi, parapet silmesi ve pencere kenarlarına kullanılabilir. Ayrıca poliüretandan üretilen dekorasyon ürünlerinde çok sayıda motif ve desen seçeneği mevcuttur. Damalı, sarmaşık, takozlu, payandalı, çiçek desenler içerisinden istediğinizi seçebilirsiniz. Poliüretan söve dekorasyon malzemeleri kısa sürede büyük alanlara uygulanabilir. Bu malzemeler anti bakteriyel olmakla birlikte kolay temizleme imkânı da sunmaktadır. 

 Poliüretan söveden imal edilen ürünler içerisinden mekanınıza ve zevkinize göre istediğinizi seçebilirsiniz. Farklı çeşitlerde poliüretan söve modelleri bulunmaktadır. Ahşap görünümü verilmiş söveler mekanlarınızda doğal ve rustik bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Bu söveleri gerçek ahşaptan ayırt etmek zordur.  Bunun dışında taş, mermer, beton, pvc ve alçıdan üretilmiş söveler de mevcuttur. Özellikle dış cephe kaplamalarında taş söveler çokça kullanılmaktadır. Poliüretan söveden imal edilen ürünler hakkında daha fazla bilgiye ve proje çalışmalarına http://poliuretansove.com/  adresinden ulaşabilirsiniz.  

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Poliüretan Söve Nedir? için yorumda bulun

    Poliüretan Söve Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Poliüretan Söve Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.