Nope Ne Demek? İngilizce’de Hangi Anlamda Kullanılır?

İngilizce kelimeler dizi, film izlenmesi ve sosyal medya kullanımının yaygınlaşmasıyla hayatımıza daha çok girmeye başlamıştır. Yabancılarla iş yaparken ortak dil olarak İngilizce’nin kabul edilmesi de birçok yabancı kelimeyi normal hayatta kullanmaya neden olmuştur.

Son zamanlarda İngilizce olan nope kelimesini duymuş olabilirsiniz. Özellikle gençler arasında çok kullanılan bu kelimeyi duyduğunuzda “Nope ne demek?” diye bir soru aklınıza gelebilir. Sorunun ayrıntılı cevabını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Nope Kelimesinin Anlamı Nedir?

Nope Nedir?
Nope Nedir?

Cümle içinde kullanılan bazı İngilizce kelimelerin anlamı kolayca anlaşılırken, bazılarının ne demek olduğunu anlamak zordur. İlk duyduğunuzda ne anlama geldiği merak edilen nope kelimesi de bunlardan biridir. Türkçe ’de hayır, yok, olmaz gibi anlamlara gelmektedir. Asla kelimesi gibi kesin bir anlamı da vardır. Sıklıkla kullanılan bu kelime argo kabul edilir. Bu nedenle iş yeri, resmi daireler gibi ciddi ortamlarda kullanırken dikkatli olmak gerekir. Ancak arkadaşlarınız arasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında bu kelimeye rastlayabilirsiniz. Nope kulanıldığı cümleye olumsuzluk katmaktadır. Yurt dışında olduğunuzda ise alışveriş sırasında kullanıldığını duyabilirsiniz. Artık anlamını öğrendiğinize göre siz de kullanabilirsiniz ancak kaba bir tabir olduğunu unutmamak gerek. Bu nedenle yeni tanıştığınız birine karşı kullanırken de dikkatli olunuz.

Nope kelimesinin birçok eş anlamlısı vardır. Nay, no way, not at all, absolutely not, never, by no means kelimeleri bunlardan bazılarıdır. Bu kelimeleri de bir şeyi istemediğinizi belirtirken kullanabilirsiniz. Zaman zaman nope kısaltması no problem ile karıştırılmaktadır. No problem Türkçe’ye problem değil ya da sorun yok olarak çevrilir. Mesajlaşma sırasında np yazarak da kullanılabilir.

Tavsiye Yazı: Random Ne Demek?

Nope ile ilgili örnek cümleler;            

  • Nope, im not buying it. (Hayır, onu almıyorum.)
  • Nope, you don’t need a him. (Hayır, ona ihtiyacın yok.)
  • Would you like to stay with us tonight? ( Bu gece bizimle kalmak ister misin?) -Nope. (Hayır.)

Bu yazımızda sizlere nope ne demek sorusunun cevabını verdik. Son zamanların en çok kullanılan yabancı kısaltma ve kavramlarının ne anlama geldiğini sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bizi takipte kalın!

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nope Ne Demek? İngilizce’de Hangi Anlamda Kullanılır? için yorumda bulun

    Nope Ne Demek? İngilizce’de Hangi Anlamda Kullanılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nope Ne Demek? İngilizce’de Hangi Anlamda Kullanılır? için ilk yorumu yapabilirsin.