Mersin Diş Hastanesi Klinikleri 

reklam alanı

Ağız sindirim kanalına giden yolun girişidir. Aynı zamanda konuşmamızı sağlayan en önemli organımızdır. Ağız içinde bulunan dil; çiğneme, yutma, konuşma gibi hayati aktivitelerimizi gerçekleştirmemize yardım eder. Dişler yardımıyla besinleri parçalayarak öğütürüz. Dişlerin gelişimi sırasında süt dişler dökülerek yerini kalıcı dişlere bırakır. Ağızdaki bozukluklar diş sağlığının bozulmasına, sindirimin olumsuz etkilenmesine neden olur. Ağız ve diş sağlığınız için Doç. Dr. Birkan Taha Özkan günde 2 kez dişlerinizi fırçalamanızı ve diş ipi kullanmanızı önermektedir. Dişlerinizi düzenli fırçalamanız ağzınızda kötü bakteri oluşmasının önüne geçecektir. Genelde ağrı ile kendisini belli eden diş ağrılarının tedavisi kolaydır ve mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Ağız ve diş sağlığın büyük ölçüde etkileyen bu kalıcı dişlerde; diş çürükleri ve diş eti iltihaplanmaları gözlenebilir. Diş eti hastalıkları zamanında tedavi edilmediğinde diş yuvasının bulunduğu çene kemiğinin erimesine bile neden olabilir. Ayrıca dişleriniz tedavi edilmediğinde eksilebilir. Dişleri eksilmiş kişiler yiyecekleri çiğnemede ve ısırmada, konuşurken bazı harfleri çıkarmada zorluk yaşayabilirler. Ağız ve diş sağlığınızı tehdit eden her durumda Mersin Diş Hastanesi’ne gelebilir, uzman doktorlarımız yardımıyla kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

 

Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organlara da etki edecektir. Kalp, böbrek gibi organlarınız dişlerinizden gelen enfeksiyonlara maruz kalarak sağlığınızı olumsuz etkileyebilirler.  Dişleriniz yediğiniz içtiğiniz her şeyden etkilenirler. Asitli içecekler ve şekerli içecekler tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamanız tavsiye edilir. Böylece ağzınızda kötü bakterilerin oluşmasını engellemiş olursunuz. Ağızda oluşan kötü bakteriler zamanla dişlerinizde çürümelere neden olur. Diş çürümeleri doktor müdahalesi gerektiren diş sorunlarındandır. Mersin Diş Hastanesi Kliniklerinde diş bakımınızı yaptırabilir, steril bir ortamda dişlerinizdeki çürüklerden kurtulabilirsiniz. Mersin Diş Hastanesi, alanında uzman Mersin diş hekimleri ile hasta memnuniyetine önem vererek hizmet verir. Diş tedavisinde kullanılan implant, diş beyazlatma, dolgu, diş teli, çene estetiği, diş gıcırdatma tedavisi, protez gibi tüm işlemleriniz için Mersin Diş Hastanesi Klinikleri’nden randevu alabilirsiniz. Sadece Mersin’den değil Türkiye’nin dört bir yanından bizden tedavi almak isteyen tüm hastalara kapımız açıktır.  

 

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mersin Diş Hastanesi Klinikleri  için yorumda bulun

    Mersin Diş Hastanesi Klinikleri  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mersin Diş Hastanesi Klinikleri  için ilk yorumu yapabilirsin.