Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir?

Uzun bir zamandır kamuoyunun beklediği bir isim olan yerli otomobilin CEO’su sonunda açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında yerli otomobili yapacak olan şirketin en üst düzey yöneticisini açıkladı.

Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir?

Mehmet Gürcan Karakaş 1965 Antalya Akseki doğumlu. 1988 yılında Ortadoğu Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı. 1995 yılında Bursa’da teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu ve 1996-1997 yılları arasında Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı. Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Mehmet Gürcan Karakaş Almanya’nın en iyi 100 yöneticileri arasında gösteriliyor.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. mehmet gürcan karakaş Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir? için yorumda bulun

    Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mehmet Gürcan Karakaş Kimdir? için ilk yorumu yapabilirsin.