Lol Ne Demek?

Instagram, Twitter, Youtube gibi uygulamaların kullanım oranı gençler arasında artmaktadır. İngilizce içerik paylaşan sayfalara kolay bir şekilde ulaşılması, o dilden günlük konuşma ve yazışma ifadelerinin Türkler arasında da kullanılmasına neden olmuştur. Yeni tanıştığınız biriyle mesajlaşırken ya da paylaşılan gönderiler altında bilmediğiniz sosyal medya ifadeleri ve kısaltmaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Lol bu ifadelerden bir tanesidir. Bu yazımızı okuyarak “lol ne demek” öğrenebilirsiniz.  

İngilizce laugh out loud ya da lots of laughs kelimelerinin baş harfleri olan lol kısaltması, birçok yerde karşınıza çıkabilir. Laugh gülmek olarak Türkçeye çevrilebilirken; out yüksek, loud ise ses anlamına gelmektedir. Lots of bir sürü, dünya kadar, birçok anlamlarına gelirken, laughs ise kahkaha atmak demektir.  Türkçe ’ye tam olarak sesli gülmek olarak çevrilebilir. Özellikle gençler arasında kullanılan “sesli güldüm” ifadesi lol kısaltmasından gelmektedir. Ana dili İngilizce olan ülkelerde sıklıkla lol kısaltmasına rastlamak mümkündür. Sosyal medyanın aktif kullanılmaya başlamasıyla ülkemizde de kullanılmaya başlamıştır. Lol kısaltmasına benzeyen bir de lmao ifadesi vardır. Laughing my ass off kelimelerinin baş harflerinden oluşan bu kısaltma da gülmekten çatladım anlamında kullanılabilir.

Instagram’da Lol Ne Demek?

Instagram en çok kullandığımız sosyal medyalardan bir tanesidir.  Fotoğraf, video ve anlık durum atabildiğimiz bu uygulama sayesinde yerli ve yabancı pek çok kişiyle iletişim halinde oluruz. Tüm dünya dili olarak bilindiği için karşınıza genelde İngilizce ifadeler çıkacaktır. Burada biriyle mesajlaşırken ya da paylaşılan gönderilerin altında lol kısaltmasının kullanıldığını görebilirsiniz. Genelde komik gönderiler için bu ifade kullanılmaktadır. Lol kısaltması birkaç defa yan yana getirilerek lolololol yazılabilir. Böyle yazılması bunu kullanan kişinin daha çok güldüğü anlamına gelmektedir.

Bu yazımızda “Lol ne demek?” sorusuna yanıt bulmaya çalıştık. Sitemizde en merak edilen sosyal medya ifadeleri ve kısaltmalarına yer verilmektedir. Sistemizdeki arama bölümüne anlamını merak ettiğiniz ifadeyi yazarak ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz. Bizi takip ederek sosyal medya diline hâkim olabilirsiniz.

Tavsiye yazı: https://www.webmakale.com/dm-ne-demek.html

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Lol Ne Demek? için yorumda bulun

    Lol Ne Demek? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lol Ne Demek? için ilk yorumu yapabilirsin.