İyi Bir Nargilenin Marpucu Nasıl Olmalı?

reklam alanı

Nargile takımlarının satın alınabilmesi sayesinde, bu keyfi her yerde yaşamak mümkün hale gelmiştir. Evinize, ofisinize ya da her nereye istiyorsanız bir nargile takımı aldığınızda, dilediğiniz an nargile keyfinize başlayabilirsiniz. Nargile keyfini tek başına sürebileceğiniz gibi arkadaşlarınızı da bu keyfe ortak edebilirsiniz.

İyi bir nargile içiminin yolu kaliteli nargile takımından geçer. Her nargile takımının dumanı aynı boyutta olmaz. Özellikle büyük boyuttaki nargileler daha yoğun duman verir bu da içimi daha keyifli kılar. İyi bir nargileden söz edebilmemiz için marpucunun da uygun olması gerekir. Peki, nargile takımının marpucu nasıl olmalıdır?

Nargile Marpucu Nedir?

Marpuç Farsçadan dilimize geçmiş bir kelimedir ve yılan, kıvrım, büklüm gibi anlamları vardır. Bir nargile takımında ise nargileye takılan hortum biçimindeki uzun boruyu ifade eder. Nargile içiminin sağlıklı olması için bu marpucun düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerektiğinden, takım haricinde ayrıca da marpuç satan yerler vardır.

Nargileyi nargile yapan kısımlardan biridir diyebiliriz. Duman bu marpucun içinden geçerek nargile içicisinin ağzına ulaşır. Hortum şeklinde bir yapısı vardır ve çeşitli malzemeler kullanılarak yapılabilir. Deri, vinneks ya da silikondan imal edilmiş nargile marpuçları vardır.

Nargile Marpucunun Hangi Özelliklerine Dikkat Edilmelidir?

Nargile içimi sırasında marpucun içinden geçen duman, zamanla marpucun nemlenmesine sebep olur. Bu nedenle deri ya da mukavva kullanımı marpuç için çok uygun değildir. Marpucun içinden geçen dumandan etkilenen bu malzemeler kısa sürede nemlenecek ve zarar görecektir. Tütün kokusu ve nargile içindeki esans kokusu bu maddelerin üzerine sineceğinden, kullanıldıkça nargile içim kalitesinde düşmeye sebep olur.

Silikon marpuçlar ise yıkanabilme özelliği nedeniyle tercih edilebilir. Her ne kadar deri, ahşap ve mukavva gibi doğal ve nostaljik görünümlü bir malzeme olmasa da, kullanım rahatlığı açısından öne geçen bir malzemedir. Silikon marpuçlar her kullanımdan sonra yıkanabilir, böylece temizliği sağlanır ve daha uzun süreler kullanılabilir. Yıkandığında üzerindeki tütün ve esans kokusu büyük oranda azalır fakat yine de tamamen geçmesi beklenemez.

Bir de hem kafelerde hem de evlerdeki nargile kullanımında tercih edilebilecek olan kullan at marpuçlar vardır. Bu marpuçlardan edindiğinizde bir kez kullanıp marpucu atarak yeni bir kullan at marpucu takabilirsiniz. Nargilede sık sık tütün esansını değiştiriyorsanız, bir önceki tütünün kokusunu hissetmemek için, kullan at marpuçlar mantıklı olabilir.

Hangi Nargile Marpucu Avantajlıdır?

Hangi marpuç kullanılırsa kullanılsın nargile içmek yine keyifli olacaktır. Tercih ettiğiniz herhangi bir marpuçla nargile keyfinize ara vermeden devam edebilirsiniz. Silikon marpuçların yıkanabilme özelliği ve bu şekilde daha uzun süre kullanılabilmesi, onları bir adım öne çıkarsa da tercih sizindir.

Yıkama işiyle uğraşmak istemezseniz kullan at türündeki marpuçları da tercih edebilirsiniz. Bu şekilde sık sık tütün değiştirseniz bile marpucu da değiştirmiş olacağınızdan tütün kokuları birbirine karışmayacaktır.

Site adresi: https://www.nargilex.com/

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İyi Bir Nargilenin Marpucu Nasıl Olmalı? için yorumda bulun

    İyi Bir Nargilenin Marpucu Nasıl Olmalı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İyi Bir Nargilenin Marpucu Nasıl Olmalı? için ilk yorumu yapabilirsin.