İrlanda Eğitim Olanakları

İrlanda Cumhuriyeti’nde eğitim almayı düşünüyorsanız en doğru ülkelerden birisi bu ülkedir. Lisans, dil eğitimi, yüksek lisans ve doktora eğitimlerinin hepsi bulunuyor. İrlanda Cumhuriyeti’nde eğitim özellikle son yıllarda ülkemizde popüler olmaya başlamıştır. Bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi güvenli, iyi ve huzurlu bir eğitim ortamı oluşturmasıdır. İrlanda’da eğitim almanın birçok avantajı vardır. İrlanda çok olmayan nüfusuyla kaliteli ve iyi bir eğitim sistemine sahip ayrıca bir Avrupa ülkesidir. En iyi özelliklerinden biri de İrlanda’nın ana dilinin İngilizce olması ve genel olarak ülkede İngilizce konuşulmasıdır. Bu sayede kolaylıkla herkesle iletişim kurabilir ve İngilizcenizi geliştirmek için en iyi yollardan biri olabilir. İrlanda eğitim bu yüzden de avantajlıdır. 

İrlanda’nın da diğer ülkelere göre Malta, İngiltere, Amerika gibi ülkelerden Türk öğrencileri daha az olduğu için bu size büyük bir avantaj sağlar. İrlanda eğitim İngilizceyi öğrenmek veya İngilizce seviyesini geliştirmek isteyenler, kendi ana dilinden uzaklaşması kaydıyla İrlanda’da eğitim alabilirler, ayrıca son yıllarda Dünya Ticaret Örgütü Küresel Rekabet Edebilirlik Raporu’na eğitim kalitesinin yüksekliği ve yüksek öğrenim başarısı sayesinde dünya genelinde ilk 10 arasında yer almaktadır. Farklı ülkelerden eğitim için gelenler için uluslararası öğrenci memnuniyeti dalında çeşitli ödüllere sahiptir. Farklı uluslar, İrlanda eğitim sistemini tercih ettikleri için farklı ulusları da tanıyabilir değişik sosyal çevrelere girebilirsiniz. İrlanda’da hem eğitim alabilir hem de sadece eğitimle kalmayıp eğlenebilir, sosyalleşebilirsiniz.

İrlanda yerel halkı genel olarak neşeli, yardımsever, sıcakkanlı insanlardan oluşur. İrlanda’da eğitim gördükçe sizde bu yerel halkın enerjisine ayak uydurmakta zorluk çekmezsiniz. İrlanda’nın güzel ve zengin bir doğası vardır. İrlanda’da çalışma hakkı ise İrlanda’ya 25 hafta ve üstü dil eğitimine giderseniz haftalık 20 saati geçmemek şartıyla size parttime çalışma hakkı verilir. İrlanda’ da eğer lisans öğrenimi için gitmeye karar verirseniz Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve 15 Aralık- 15 Ocak tarihleri arasında full-time diğer zamanlarda ise part-time çalışma hakkı tanınmaktadır. İrlanda’da İngilizce öğrenmek ise sizin çalışma şeklinize ve zamanına, altyapınıza ve sürekli eğitim almanıza bağlı olarak değişir. Aşağıdaki siteyi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Site adresi: http://www.irlandarehberi.com

 

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İrlanda Eğitim Olanakları için yorumda bulun

    İrlanda Eğitim Olanakları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İrlanda Eğitim Olanakları için ilk yorumu yapabilirsin.