İnsan Vücudunun Hiç Bilinmeyen Sırları

Bilindiği üzere insan yaşayan varlıklar arsında en akıllısıdır. Yaradılış olarak diğer canlılardan çok farklıdır. Bilinçli düşünebilmesi, hareketlerini kontrol edebilmesi ve sosyal bir yaşamının olması açısından diğer canlılarda çok üstün bir yaratıktır.

Bunların yanı sıra hala insan vücudunda evrimin de etkisiyle bilinmeyen birçok değişim olduğu saptanmaktadır.

İnsanın evrimleşirken vücudundaki kılları kaybettiği öne sürülmektedir. Fakat sadece genital bölgesindeki kılları kaybetmediği gözlemlenmiştir. Genital bölgedeki kıllar o bölgenin sıcak kalmasına ve ilişki sırasında tahrişin engellenmesine yardımcı olur.

Bunun yanı sıra 100 insandan 1 i sosyallik ve bireyler arası iletişim sorununa yol açan ve beynin bazı kısımların yıpranmasından kaynaklanan otizm hastalığına sahiptir. Bunlardan bir başkası ise hipnik kas seğirmesidir.

İnsanların %70 inin uykuya dalmadan önce yaşadığı kas seğirmesinin, primatların uykuya dalıp ağaçtan düşmesini engelleyen bir kas refleksi olduğu söylenmektedir. Bir başka özellik ise hamilelerdeki bebeğe zarar verecek olan dumanlara karşı oluşmuş koku duyusunun gelişmesidir.

Bunların dışında insan genetiğinde diğer canlılarda bulunmayan ve insan genetiğinin %20 sini oluşturan, karanlık madde bulunmaktadır. Bunların yanı sıra insanların sahip oldukları büyük göğüsler maymunların popolarının evrimleşmiş halidir. Bunun yanı sıra solakların anne karnında kaybolan ikizlerinin yansımaları oldukları düşünülmektedir.

Bir diğeri ise ‘Achoo Sendromu’ndan kaynaklanan güneş hapşırıklarıdır. Rüyalar Freud’a göre cinsel arzuları simgelemektedir. Esnemek ise cinsel isteğin dışa vuruluşunu simgelemektedir.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. insan vücudunun bilinmeyen sırları İnsan Vücudunun Hiç Bilinmeyen Sırları için yorumda bulun

    İnsan Vücudunun Hiç Bilinmeyen Sırları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İnsan Vücudunun Hiç Bilinmeyen Sırları için ilk yorumu yapabilirsin.