İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler

İngiltere vizesi almak adına bazı belgelerin temin edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler arasında temel olarak ilk online ortamda yapılan başvurusunun çıktısı yer almaktadır. Bunun yanı sıra da 2 adet en fazla 6 ay öncesinde çekilmiş olan biyometrik fotoğrafa yer verilmek durumu ortaya çıkmaktadır. Gerekli ödemelerin yapıldığına dair e-mail çıktılarının ya da makbuzları da vize başvuru evrakları içerisine dahil etmek gerekmektedir. Bunun yanında bazı destekleyici belgelere de yer verilerek; gerekli başvuru için tam anlamıyla hazır hale getirilmesi durumu söz konusu olmalıdır. Bu belgelerden herhangi birinin eksik olması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilecek bir etken olarak değerlendirilecektir.

Destekleyici Belgeler Nelerdir?

Belgeler kadar belgelerin ne şekilde olduğu da son derecede önemli bir konumda yer almalıdır. Başvuru esnasında her belgenin güven vermesi gerektiği de vize esnasında ne kadar etkili bir faktör olduğu da söylenebilmektedir. Evrakların düzenlenmesi sonrasında teslim edilmesi halinde konsolosluk tarafından bu detaylar da ciddiye alınacaktır. Birikmiş paranın ya da yapılan otel rezervasyonlarının dahi bu konuda ne kadar önemli olduğu gözden kaçırılmaması gereken detaylar olarak görülmektedir. Başvuru yapan kişilerin aynı zamanda da kaçak yerleşmek gibi bir niyetinin bulunmadığını da kanıtlamaları gerekmektedir. Bu sayede en uygun destekleyici belgeleri temin ederek; kendilerinin bu vizelere erişimini sağlamaları durumu da daha kolay bir hal alabilecektir.

İngiltere vizesi alımında önemli olan bir diğer husus ise randevu saatine belgelerin aslını temin etmek olacaktır. Belgelerin eksiksiz ve ilk nüshalarıyla sağlanması da güven veren detaylardan  olarak öne çıkmaktadır. Randevu gününde teslimi istenen belgelerin orijinallerini sağlamak her zaman daha etkili sonuçları sağlayabilecektir. Kopya ya da eksik belge teslim edilmesi de vizelerin çıkmasının uzaması ya da reddedilmesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Belgelerin eksik olması durumunda da konsolosluk tarafından kargoya verilerek; evraklar içerisinde söz edilen açık adrese iletilmesi durumu söz konusu olabilmektedir. Böylelikle evrakların tekrardan düzenlenerek; konsolosluk görevlilerine gönderilmesine dair bir girişimin tekrarlanması talep edilmekte olan bir eylem olacaktır.

Site adresi: http://ingiltere-ogrenci-vizesi.com

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler için yorumda bulun

    İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler için ilk yorumu yapabilirsin.