İngiltere Evlilik Vizesi İçin İngilizce Yeterliliği

İngiltere gibi dünyanın en büyük ülkelerinden bir tanesi için yerleşim vizesi başvurusunda bulunmak için bazı kriterleri yerine getirmeniz gerekmektedir. İngiltere evlilik vizesi için talep edilen en önemli şey İngilizce dilinin yeterliliğini kanıtladığınıza dair belgedir.

İngilizceniz iyi dahi olsa bunu İELTS sınavında aldığınız not ile kanıtlamanız gerekmektedir. 6 Nisan 2015 tarihinden beri İngiltere’de oturma şansı elde edebilmeniz için bu sınavda başarı şartı aranmaktadır. Bu sınav çerçevesinde hem eğitim hem de pratik olarak aşağıdaki konularda başarılı olmanız beklenmektedir.

  • Edinilen bilgiler
  • İletilen bilgiler
  • Sınavdan başarılı olabilecek şekilde konuşma ve iletişim
  • Tartışma ortamında kendinizi ifade edebilme becerisi

Bu sınavlara giren insanların bileceği gibi ilk olarak yazılı bir sınavda sorulara doğru cevaplar vermeniz beklenirken daha sonra ise mülakat kısmı başlamaktadır. Bu kısımda da duyduğunu anlama ve kendini ifade edebilme gibi şartlar aranmaktadır. İngiltere evlilik vizesi başvuru evrakları sırasında sınav başarınızı gösteren belgeyi de arasına koymayı unutmamalısınız.

Bu sınav haricinde İETLS for UKVI veya Trinity College London tarafından yapılan sınavlarda da A1 seviyesinde İngilizce yeterliliğini sağlıyorsanız yine bu ülkede oturum izni için başvurma şansına sahip olabilirsiniz. İngilizce güveniyorsanız ve bu ülkede oturan eşiniz veya bağımlı akrabanız var ise İngiltere evlilik vizesi için başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere evlilik vizesi ve diğer tüm vize türleri ile ilgili ayrıntılı bilgi ve destek almak istiyorsanız sizlere aşağıdaki siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Sitede aradığınız tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Site adresi: http://ingiltereevlilikvizesi.net

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. İngiltere Evlilik Vizesi İçin İngilizce Yeterliliği için yorumda bulun

    İngiltere Evlilik Vizesi İçin İngilizce Yeterliliği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İngiltere Evlilik Vizesi İçin İngilizce Yeterliliği için ilk yorumu yapabilirsin.