GN Ne Demek? Instagram’da GN Ne Anlama Geliyor?

Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya platformlarını neredeyse hepimiz kullanıyoruz. Buralarda birbirimizle iletişime geçtiğimiz gibi yabancılarla da tanışıyoruz. Bazen bir hayran sayfasında bazen de keşfette gördüğümüz kişilerle mesajlaşmaya başlayabiliyoruz. Sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorsanız son zamanlarda Gn kısaltması ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu kısaltmayı ilk gördüğünüzde aklınıza “Gn ne demek” diye bir soru gelebilir. Gn ifadesi Instagram, Twitter, Snapchat gibi uygulamaları kullananlar arasında kullanılmaktadır. Ruh halinin bile kısaca bir emoji ile anlatılabildiği günümüzde, mesaj yazarken belirli kısaltmalar kullanılmaktadır. Bu kısaltmalar bilenler için kolaylık sağlasa da konuya yabancı olanların aklında bir sürü soru işareti oluşturabilir. Sosyal medyada bu ifadenin dışında birçok kısaltma kullanılmaktadır.

Instagram’da Gn Ne Demek?

Instagram'da gn ne demek?

Gn ifadesi İngilizce good night ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe tercümesi yapıldığında iyi geceler anlamına gelmektedir. Genelde İngilizce yazışmalarda kullanılan bu ifadeyi Türkler de kullanmaya başlamıştır. Mesajlaştığınız ya da Instagram hikayesi atan biri böyle bir kısaltma kullanabilir. Siz de Gn yazarak karşılık verebilirsiniz.

Hikaye özelliğinin eklenmesiyle Snapchat’in yerini alan Instagram uygulamasında anlık fotoğraf atarken Gn kısaltmasını kullanabilirsiniz. Son yılların en popüler uygulamalarından Instagram mesajlaşmak için de kullanılmaktadır. Özellikle İngilizce dilinde mesajlaştığınız kişilerin iyi geceler demek için Gn yazdığını görebilirsiniz. Genellikle bu ifade yazılırken G harfi büyük, n harfi ise küçük harfle yazılır. Ancak iki harfi de küçük harflerle yazanlar da vardır.

Twitter’da Gn Ne Demek?

İyi geceler ifadesi uyumak üzere olan birine söylenebileceği gibi gece geç saatte yanından ayrıldığınız kişilere de söylenebilir. Mesajlaşırken ise karşınızdaki uyumuyorsa ve siz uyuyacaksanız da söylenebilir.

Twitterda paylaşılan twitlere cevap atmak çok yaygındır. Bunun yanı sıra takip şartı olmadan birçok kişiye mesaj atılabilmektedir.  Mesajlaştığınız biri kısaltma kullandığında ne anlama geldiğini sormaya çekinebilirsiniz. Böyle bir durumda sitemizdeki paylaşımlar size yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda “GN ne demek?” sorusunun yanıtını bulmaya çalıştık. Sitemizde sosyal medyada kullanılan en yeni kısaltmalara yer veriliyoruz. Arama kısmına anlamını merak ettiğiniz kısaltmayı girerek ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz. Bizi takip ederek sosyal medya diline hakim olabilirsiniz.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. GN Ne Demek? Instagram’da GN Ne Anlama Geliyor? için yorumda bulun

    GN Ne Demek? Instagram’da GN Ne Anlama Geliyor? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GN Ne Demek? Instagram’da GN Ne Anlama Geliyor? için ilk yorumu yapabilirsin.