Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

reklam alanı

Sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olmak güzel görünmenin en önemli sırlarından biridir. Birçok kişi beyaz dişlere sahip olmak için diş hekimlerinin yolunu tutarken birçoğu ise evde uygulanabilecek doğal diş beyazlatma yöntemlerini tercih etmektedir. İnternette birçok farklı kaynakta birçok farklı diş beyazlatma yöntemi bulabilirsiniz. Siz de bembeyaz dişlere sahip olmak için bu kolay yöntemlerden birini düzenli olarak uygulamak isterseniz doğru yerdesiniz. İşte sizlere diş beyazlatma için doğal yöntemler.

Küçük bir kaseye bir çay kaşığı karbonat ve yarım limonu sıkarak iyice karıştırın. Ardından hazırladığınız karışıma diş fırçanızı batırarak dişlerinizi fırçalayın. Bu işlemin ardından dişlerinizi bir kez de diş macunu ile fırçalayın. Evde kolayca uygulayabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi olan limon suyu ve karbonat karışımını uygularken diş etinize temas ettirmeye çalışmanızı öneririz. Limon içerdiği sitrik asit nedeniyle diş etlerinize zarar verebilir.

Bunu da okumanızda fayda var; Evde Batık Tırnak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Doğal diş beyazlatma yöntemleri

Evde zahmetsizce uygulayabileceğiniz diş beyazlatma yöntemlerinden birisi de muz kabuğudur. Muz kabuğundan küçük bir parça kesin ve iç kısmı ile dişlerinizi ovuşturun. Bu işlemin ardından da dişlerinizi diş macunu ile fırçalayın.

Elma sirkesi de diş beyazlatma konusunda mucizevi etkisi bulunan yöntemlerden biridir. Bir tatlı kaşığı karbonat ile bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırarak diş fırçanızı bu karışıma batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Sonrasında ise dişlerinizi tekrardan diş macunu ile fırçalayın.

Diş beyazlatma için doğal yöntemler hakkında kısaca bilgiler sunduk. Sizler de bu yöntemlerden birini haftada 1 kez uygulayarak kısa sürede bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. doğal diş beyazlatma Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri için yorumda bulun

    Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.