Diş Estetiği ile Etkileyici Gülüşe Sahip Olabilirsiniz

Ankara’da hizmet veren Ada Dent Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş Hekimlerinden Dt. E. Emre Güneş, insanların bakımlı oldukları kadar hoş görünebilmeleri için diş estetiğinin önemli olduğunu vurgulamaktadır. Alanında uzman olan hekimimiz diş estetiğini “bilim ve teknolojiyle birlikte sanatında içine dahil edilerek doğal güzelliğinin yakalanmasının yanında sağlıklı bir görünüme sahip olunabileceğini” ifade ediyor.

Herkesin en büyük hayali etrafındaki insanlara estetik bir gülüş sunabilmektir. Bunun için rengi, şekli, görünümü, kalınlığı, diş etinin uzunluğu ve diğer etmenlerin ağız bölgesinde çok önemli olduğu kabul edilir. Her insanda yüz hatlarının ve ağız yapısının şekline göre gülüş tasarımı değişmektedir. Ada Dent Ağız Ve Diş Sağlığı Polikliniği Diş Hekimi Dt. E. Emre Güneş, “Diş estetiğinde gülüş tasarımının insana uygulanması noktasında ilk olarak yüzün sahip olduğu geometrik şekli tespit edilir. Yapılan tespitten sonra çeşitli uygulamalarla birlikte kişinin yüz hatlarına uygun diş görünümü belirlenir. Her zaman olmasa da kişinin diş etinde farklılıklar tespit edildiğinde pembe estetik ile uygun ve doğal bir forma kavuşturulması sağlanır. Kişinin sağlıklı ve güzel bir gülüşe sahip olması için diş beyazlatma yöntemi de kullanılmaktadır” diyor.

Gülüş tasarımında; bonding, porselen lamine diş kaplamaları, diş beyazlatma, zirkonyum destekli porselen, pembe estetik, ortodonti tedavisi ve implant tedavisi gibi yöntemlerin kullanıldığını belirten Diş hekimi E. Emre Güneş ayrıca tedavi yöntemleri ilgili aşağıdaki bilgileri aktarmaktadır.

“Kişinin ön dişlerinde kötü görünen estetiğin porselen laminate veneer kron uygulamasıyla dişlerde minimal aşındırma yapmak suretiyle tedavi edilmesi mümkündür. Diş üzerinde meydana gelen renk değişimi ve sararmalar diş beyazlatma yöntemiyle giderilebilir. Zirkonyum destekli porselenlerde ise doğal diş estetiğine yakın bir görünüm sağlayan metal yerine zirkonyum alaşımlı materyaller kullanılır. Bu porselenler sahip olduğu özellikleri bakımında ışığı yansıttığı ve beyaz alaşım oldukları için herhangi bir şekilde diş eti hizasında koyu renk şeklinde bir hat oluşmasına izin vermediği gibi aynı zamanda insan vücuduyla uyumludur. Kişinin ağız bölgesinde sağlıklı, doğal ve güzel bir görünüm elde edilebilmesi ve bu noktada dişeti sağlığıyla birlikte dişlerin düzgünlüğü ancak pembe estetik olarak bilinen yöntemle yapılır. Her insanda dişeti seviyesinin bulunması gereken bir standardının olduğunu, bu standardın bozulmasıyla birlikte ağız estetiğinin de bozulabileceğini ve tüm bu sorunların diş estetiği uygulamaları ile ortadan kaldırılabilecek çözümleri olduğunu” ifade etmektedir.

dishekimi-emre-gunes

Kaynak: http://www.adadent.com.tr/estetik-dis-hekimligi

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Diş Estetiği ile Etkileyici Gülüşe Sahip Olabilirsiniz için yorumda bulun

    Diş Estetiği ile Etkileyici Gülüşe Sahip Olabilirsiniz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Diş Estetiği ile Etkileyici Gülüşe Sahip Olabilirsiniz için ilk yorumu yapabilirsin.