BFF Ne Demek? BFF Kısaltması Nedir?

Instagram, Twitter, Facebook, Snapchat gibi uygulamaların kullanımının yaygınlaşması hayatımıza yeni kavramların ve kısaltmaların girmesine de neden oldu. Genellikle İngilizce kelimelerden oluşan kısaltmaların ne anlama geldiğini tahmin etmekte zorlanabilirsiniz. Bff kelimesi de özellikle sosyal medya kullanımı ile hayatımıza giren kavramlardan birisi. Bu yazımızda “Bff ne demek?” sorusunun cevabını bulmaya çalışacağız.

Instagram’da Bff Ne Demek?

BFF Nedir?

Instagram fotoğraf ve video paylaştığımız en çok kullandığımız uygulamalardan bir tanesi. Bu uygulama sayesinde dünyanın bir ucundaki insanlarla bile kolayca iletişime geçebilirsiniz. İngilizce mesajlaşmaya başladığınızda yazışma dilinin grammer kurallarından farklı olduğunu görürsünüz. Tıpkı bizde olduğu gibi İngilizcede de kısaltmalar kullanılmaktadır. Özellikle paylaşılan gönderiler altında bu kısaltmaları görebilirsiniz.

İngilizce best friend forever kelimelerinin baş harflerinden oluşan Bff, “sonsuza dek en iyi arkadaş” gibi bir anlama gelmektedir. Bunun yanı sıra sadece Bf yazan kişiler de vardır. Besst friend kelimelerinden oluşan bu kısaltma da yaygın olarak kullanılmaktadır.Türkçe’ye en iyi arkadaş, en iyi sırdaş gibi çevrilebilir. Instagram uygulamasında fotoğraf ya da hikaye paylaşan kişi açıklama olarak bff yazabilir. Bu kişinin en yakın arkadaşını paylaştığını gösterir. İnsanlar için kullanılabileceği gibi bazen sevilen bir hayvan için de kullanılır.

Twitter’da Bff Ne Demek?

Twitter güncel konular ve daha fazlası hakkında yazdığımız bir platformdur. Burada karşılıklı takipçilerinizle mesajlaşabileceğiniz gibi, herkesin mesaj atmasına izin verenlere de mesaj atabilirsiniz. Bunun dışında yazılanlara menşion atarak cevap verebilirsiniz. İngilizce twit atan kişileri takip ediyorsanız zaman zaman Bff etiketini kullandığını görebilirsiniz. Paylaşımın en iyi arkadaşla ilgili olduğunu belirtmek için kullanılan bu kısaltma büyük harflerle olduğu gibi küçük harfler de kullanılabilir. Bu yazı sayesinde anlamını öğrendiğiniz için siz de yaptığınız paylaşımlara Bff etiketini ekleyebilirsiniz.

Facebook’ta Bff Ne Demek?

Facebook uygulamasında yakın arkadaşlar birbirlerinin fotoğrafları altına yorum olarak Bff yazabilirler.  Facebook bu tarz yaygın kullanılan kısaltmaları tıklanabilir hale getirmektedir. Örneğin hashtag kullanıp bff yazılan bir yorum üzerine tıklayabilirsiniz. Böylece yorumun kullanıldığı herkese açık olan diğer gönderileri görebilirsiniz.

Sosyal medyada kullanılan kısaltmaları bilmeniz mesajlaşırken kolaylık sağlar. Sitemizde pek çok kısaltmanın anlamı ve nerede kullanabileceğiniz açıklanmıştır. Bizi takip ederek kullanılan en yeni kısaltmalardan haberdar olabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda “GN Nedemek?” sorusunun yanıtını bulmaya çalışmıştık. Bu içeriğimize de göz atmanızı tavsiye ederiz: https://www.webmakale.com/gn-ne-demek.html

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BFF Ne Demek? BFF Ne Demek? BFF Kısaltması Nedir? için yorumda bulun

    BFF Ne Demek? BFF Kısaltması Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BFF Ne Demek? BFF Kısaltması Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.