Bae Ne Demek?

İnternette farklı ülkelerden kişilerle mesajlaşırken genellikle İngilizce dili kullanılır. Bu dilin özellikle gençler arasında yaygınlaşması belirli kısaltmaların da kullanılmasına neden olmuştur. Mesajlaştığınız kişinin belirli kavramları ifade ederken baş harflerinden oluşan bir kısaltma kullandığını görebilirsiniz. Bae olarak yazılan kısaltma bunlardan biridir. Anlamını bilmiyorsanız mesaja soğuk bir cevap verebilirsiniz. Peki bae ne demek?

Bae Türkçe Anlamı Nedir?

İngilizce before anyone else kelimelerinin kısaltmalarından Bae oluşmuştur. Bu kısaltma Pharell’in “Come and get it, bae” şarkısıyla tekrar gündeme gelmiştir. Oxford Dil Sözlüğü’nde bae kelimesinin isim olarak kız arkadaş ya da erkek arkadaş anlamına geldiği yazmaktadır. Türkçe’de her şeyden önce gelen, en değerli olan, canım gibi anlamlara gelmektedir. Bunların yanı sıra bebek ya da bebeğim anlamlarına da gelmektedir. İş yerleri gibi ciddi yerlerde olmasa da halk arasında sıklıkla kullanılmaktadır.

Bae kelimesi canlı ya da cansız tüm varlıklar için kullanılabilir. Instagram, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında sevgi sözcüğü olarak kullanıldığını görebilirsiniz. İş hayatı gibi resmiyet gereken ortamlarda ise kullanılmaz. Böyle bir yerde kullanırsanız hoş karşılanmayacaktır.

Sosyal Medyada Bae Ne Demek?

Son zamanların en popüler uygulamalarından olan Instagram’da bae kısaltmasına rastlamanız mümkündür. Sevdiği bir insanla ya da hayvanla gönderi ya da hikâye paylaşan kişiler #bae yazabilir.

Instagram dışında bae kısaltmasını göreceğiniz bir diğer uygulama da Twitter’dır. Twit ya da mention atarken bu kısaltma kullanılmaktadır. Bu orada bahsedilen kişinin sevgili olduğu ya da çok sevildiği anlamına gelmektedir.

Tavsiye Yazı: https://www.webmakale.com/bff-ne-demek-bff-kisaltmasi-nedir.html

Salt Bae Ne Demek?

İçerisinde bae kısaltması geçen salt bae, dünyaca ünlü Nusret ile gündeme gelmiştir. Salt kelimesi tuz anlamındadır. Nusret’in tuz serpme hareketine ithafen kullanılmaktadır. Bu hareket tüm dünyada esprilere neden olmuştur. Nusret’in restoranlarından birine giden kişiler #saltbae etiketi ile sosyal medya paylaşımı yapmaktadır.

Yazımızı okuyarak bae kısaltmasının ne anlama geldiğini ve nerelerde kullanıldığını öğrendiniz. Artık sizde sosyal medya hesaplarınızda bu kısaltmayı kullanabilirsiniz.  Sitemizde sosyal medyada sık görebileceğiniz kısaltmaların anlamları ile ilgili ayrıntılı açıklamalara yer verilmektedir. Bizi takip ederek en güncel kısaltmalardan haberdar olabilirsiniz.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bae Ne Demek? için yorumda bulun

    Bae Ne Demek? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bae Ne Demek? için ilk yorumu yapabilirsin.