Aşk Acısını Dindirmenin Yolları

İnsana hayvani derecede koyan, insanı mal eden, kıvrandıran, süründüren aşk acısının verdiği acıyı yok edebilmek için başvurulan birçok metod vardır… Öncelikle bu bir süreçtir bunun bilincinde olun… Değilseniz varmaya çalışın. Zaman gerektiğini kabul edin. Sonrasında ilk işiniz ‘unutturur’ deyip yeni birileriyle birlikte olmaya çalışmayın. Desdurunuz ‘çivi çiviyi söker’ değil, ‘kanayan yaralarına başka gönülleri kapatırsan mikrop kapar’ olsun. Sizi nasıl zor durumlara koyduğunu düşünün. Nefret bile edebilirsiniz. Şaka şaka etmezsiniz, öyle zannedersiniz. Yalandan gülün sürekli. İşe yarıyor ama ‘deli’ diyebilirler; dikkat edin. Unutulucak kişinin aslında mükemmel biri olmadığı, onun gibi birçok insan olduğu mantığına sığının. Müzik dinlemeyin. Çünkü onu hatırlatan şarkıları dinlerseniz içiniz yanar. Kendinizle baş başa kalmayın.
Kaldığınızda saçma sapan ağlama krizlerine girersiniz. Başkalarının yanında en azından az ağlarsınız. Hiç boş zamanınız kalmasın.


Kesinlikle bir şeylerle uğraşın. Misal; genellikle insanlar dans kursuna, fotoğraf kursuna gidiyor. Fakat bunların birçoğu geçici ilişkiler bulma çabasıdır. Evde durmayın. Dışarı çıkın. Evde durdukça size her şey onu hatırlatır. Kendinizi salmayın, her zaman güzel-yakışıklı görünmeye çalışın. Çünkü çirkinleşirseniz, yeni adayları bulmanız zaman alır. Hatta olmaz. Kedi, köpek gibi hayvanlar alın. Zaten birçok insan böyle acılardan sonra şu cümleyi kurar: İnsanları tanıdıkça hayvanları daha çok seviyorum. Onu hatırlatan her şeyi çöpe atın.

Evet hepsini atın. Çöpe atın, başka bir yere atmayın. Çünkü açıp o hatıralara bakıp çocuk gibi böğürerek kendinizi ağlarken bulabilirsiniz…

Ayrılık acısını dindirme yolları: https://askolog.com/10-adimda-ayrilik-acisini-dindirmek

 

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aşk Acısını Dindirmenin Yolları için yorumda bulun

    Aşk Acısını Dindirmenin Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aşk Acısını Dindirmenin Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.