Akbank Kredi Kartı Sigortası

Yaptığı yenilikler ile yıllardır adından gayet tabii söz ettiren bir banka olan ve alanında öncü işleri ile her zaman kendi ismini duyurmayı başaran Akbank, son zamanlarda bireysel müşterilerine veremediği önemi, kredi kartı sigortası ile telafi etmek istiyor. Özellikle kurumsal müşterileri ile çalışmalarını arttırarak büyüme yolunda önemli adımlar atan banka, son yıllarda sadece kurumsal ve büyük müşterilerini odak noktasına almış ve hem borsa hem de yatırım alanında iyi bir ilerleme kat etmişti. Bankacılık alanında öncü bankacılıktan lider bankacılık konumuna geçişini sağlayan bir banka olarak Akbank’ın son hızda büyümeye devam etmesi, epey uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Bugün, sizlerle kredi kartı sigortasının ne olduğunu ve ne işe yaradığını konuşacak ve elimizden geldiğince faydalı bilgiler sağlamaya çalışacağız.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası Nedir?

Akbank kredi kartı işsizlik sigortası, öncelikle öncü bir hizmettir, bunu belirtmekte yarar var. Bunun yanında, kredi kartı kullanımınız boyunca, yüz liralık borcunuza yalnızca ayda 1,5 TL ödeyerek kendinizi işsizlik anlarında güvenceye almak istemez misiniz? Eminiz herkes ister. Akbank, işten ansızın çıkarılan müşterileri için böyle bir uygulama başlatarak işten çıkarılma durumlarında 10 Bin TL’ye kadar borçlarının kendileri tarafından ödenmesini sağlıyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey, Akbank şubelerine yahut müşteri temsilciliğine gidip başvuru yapmak. Akbank kredi kartı işsizlik sigortasından hemen herkes (akbank ile çalışan) yararlanabiliyor.

Akbank Kredi Kartı Sigortası Koşulları

Öncelikle sağlıklı bir birey olmanız gerekiyor, özellikle bu sigortaya başvururken sizden sağlık belgesi bu sebeple muhakkak istenmektedir. Bunun yanında Türkiye’de bir ikametgahınız olmalı ve 18-65 yaşları arasında olmalısınız. Bu poliçeyi yahut sigortayı satın alırken ise, 3 ay boyunca aynı işte çalışmış olduğunuzu ve uzun sürede burada çalışacağınızı kanıtlamanız gerekmekte. Yani, üç ay sonrasında ansızın çıkarıldığınız iş yerleri ve kurumlar bu sebepten sorgulamaya dahi alınabiliyor. Bu sebepten hem temkinli hem de dikkatli olmanızda yarar var.

Bordrolu çalışmanızın gerektiği ve maaş bordronuzu muhakkak göstereceğiniz bu sigorta sistemi, sistem olarak oldukça işler ve iyi bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Ancak suistimaller ve tehlikeler ışığında bakıldığında sert kurallarının oldukça haklı bir biçimde alındığını da belirtmemizde yarar var. Sizler de akbank kredi kartı sahibi iseniz, bu kredi kartı sigortasından kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bir şubeye yahut bir müşteri temsilcisine giderek başvuru yapabilmeniz mümkün.

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. akbank kredi kartı sigortası Akbank Kredi Kartı Sigortası için yorumda bulun

    Akbank Kredi Kartı Sigortası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Akbank Kredi Kartı Sigortası için ilk yorumu yapabilirsin.