Acnemix Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Kişilerin ergenlik dönemi girmeleri ile kendisini göstermeye başlayan sivilce oluşumu yetişkinlikte de devam eder. Sivilce özellikle ergenlik dönemine girenler için baş edilmesi zor bir durumdur. İnsan vücudunda sivilcelerin en sık gözlendiği yerler yüz ve sırttır. Sivilce oluşumu genellikle yağ ve kirin toplandığı bölgede oluşmakta, zamanla siyah noktaya dönüşmektedir. Ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin sıkılmasına bağlı olarak yetişkinlikte izler gözlenebilir. Bu nedenle sivilce geçene kadar sıkmadan sabırlı bir şekilde beklenmelidir.

Sivilce oluşumunun arttığı, normalden fazla gözlendiği durumlarda uzman bir cilt doktoruna danışmak gerekir. Özellikle yüz bölgesinde normalden farklı ve fazla oluşan sivilceler kişileri depresyona sokabilmektedir. Acnemix kısa sürede etkisini gösteren cildi sivilcelerden ve siyah noktalardan arındırmaya yardımcı olan kremlerdendir.

Acnemix Jel Nedir?

Acnemix en popüler sivilce kremlerinden biri olan Benzamycin sivilce kreminin muadili olan bir kremdir. İçerisinde bulunan etken maddeler sayesinde ciltte bakteri oluşumunu azaltarak ,sivilce ve siyah noktaları kurutur. Bu ilaç ile tedavi görenlerde en çok gözlenen durum ciltte kuruluk gözlenmesidir. Yağlı ciltlerde kuruluğun gözlenmesi özellikle siyah nokta oluşumunu büyük oranda azaltmaktadır.

Acnemix Jel Ne İşe Yarar?

Acnemix jel sivilce tedavisinde sorunlu bölgeler üzerinde kullanılır. Bu jel kullanıldığı bölgeyi kurutur ve soyulmasını sağlar. Böylece cilt üzerinde biriken fazla yağ ve kirden arınmış olur. Acnemix jelin etkisini görmek için düzenli bir şekilde kullanmanız gerekir. Kullanılmaya başlandığı günden itibaren etkisi gözlenen bu ilacı lütfen doktor kontrolünde kullanınız.

Acnemix jel bir sivilce kremi olduğu için egzamalı,ya açık yara ve yanık bulunan bölgelerde kullanmamalısınız. Ayrıca tedaviniz boyunca cildinizin hassas olacağını unutmayınız. Bu nedenle saç boyalarından, ağdadan ve alkollü vücut ürünlerini kullanmamaya dikkat ediniz. Bu krem gereğinden fazla kullanıldığında cildi tahriş edebilir. Sorunlu bölgeye gereğinden fazla jel sürmenizin tedaviyi hızlandırmayacağını belirtmekte fayda var.  Hatta kullandığınız bölgede kızarıklık, kaşıntı gibi istenmeyen durumlara neden olabilir. Bu nedenle  ilacı doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde ve sıklıkta düzenli olarak kullanmaya özen gösteriniz.

Acnemix Jel’in Yan Etkileri Nelerdir?

Acnemix krem tıpkı diğer ilaçlar gibi içerisinde bulunan etkin maddelere alerjisi olan kişilerde yan etkilere neden olabilir. Bunun yanında vücutta kuruluk, döküntü ve kaşınma gözlenebilir. Kullanmaya başlamadan önce kullanma talimatını mutlaka okuyunuz.

Acnemix jel kullanmaya başladıktan sonra güneş ışınlarından ve solaryum gibi yapay uv ışınlardan kaçınmanız gerekmektedir. Bu ilaç cildi soyarak daha hassas hale getirdiği için cildinizde güneş lekeleri ve yanıklar oluşabilir.

Acnemix Jel Nasıl Hazırlanır?

Eczaneden acnemix krem satın aldığınızda kutu içerisinden jel, eritromisin içeren plastik tüp, karışımı karıştırmak için çubuk, yüksek oranda etil alkol içeren flakon çıkmaktadır. Bu ilacı hazırlarken ilk olarak tüp içerisine tüm flakon dökülür ve iyice karışması sağlanır. Karışım homojen olduktan sonra jel içerisine dökülerek çubuk yardımıyla iyice karıştırılır. Hazır hale gelen karışım buzdolabında saklanarak kullanılabilir.

Acnemix Jel Fiyatı Ne Kadar?

Acnemix jel fiyatı 2019 Nisan itibariyle 48.07 TL’dir. Bu fiyat sürekli olarak değişebileceğinden tarihe dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Fiyatlar güncellendikçe biz de yazıyı güncellemeye devam edeceğiz. 

rekalm alanı eklenti ad ınserter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. acnemix jel nedir Acnemix Jel Nedir? Ne İşe Yarar? için yorumda bulun

    Acnemix Jel Nedir? Ne İşe Yarar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Acnemix Jel Nedir? Ne İşe Yarar? için ilk yorumu yapabilirsin.